Dyspensery do taśm pakowych 0
Dyspensery do taśm pakowych

Dyspensery do taśm pakowych to niewielkie urządzenia znane na całym świecie, cieszą się ogromną popularnością głównie w przemyśle i branży wysyłkowej. Zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować użytkownikowi pełen komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Dyspensery przyczyniają się do poprawy wydajności na liniach pakujących, pozwalając przedsiębiorstwom oszczędzić zarówno czas i pieniądze a ich pracownikom - nerwy związane z koniecznością ponownego poszukiwania początku taśmy pakowej. Po wyposażeniu magazynu w dyspensery, Twoi pracownicy szybko zapomną czym jest splątana, posklejana i odklejona tylko do połowy taśma. To ergonomiczne urządzenie stanie się Waszym najwierniejszym towarzyszem w codziennej pracy związanej z pakowaniem zamówień i zaklejaniem wszelkiego rodzaju przesyłek.

 

Jak działa dyspenser?

Konstrukcja urządzenia jest bardzo prosta: ergonomiczny uchwyt umożliwiający wygodną obsługę urządzenia jedną ręką, odpowiednio zabezpieczone przed skaleczeniami ostrze odcinające taśmę, prosty mechanizm umożliwiający regulację jej naprężenia oraz klapka dociskająca, dzięki której użytkownik dyspensera równomiernie naklei taśmę na opakowanie.

 

Instrukcja prawidłowego użytkowania dyspensera

  • Znajdź koniec taśmy na rolce: jeśli ładujesz nową rolkę, koniec taśmy powinien być wyraźnie oznaczony. Jeśli pracujesz z napoczętą rolką, przejedź paznokciem wokół taśmy, aby wyczuć, gdzie jest jej koniec. Rozwiń 1-2cm taśmy i umieść ją w wyznaczonym na dyspenserze miejscu.

dyspenser do taśmy

  • Wsuń taśmę na obrotową rolkę lepką stroną skierowaną w dół. Nieprzylepna strona taśmy musi być skierowana do góry. Koniec taśmy skieruj w stronę ostrza tnącego.

dyspenser do taśmy

  • Pociągnij taśmę do góry tak, aby przechodziła przez ząbkowane ostrze. Aby uniknąć skaleczenia ostrzem, pociągnij taśmę o kilka cm wyżej. Następnie pociągnij taśmę w kierunku krawędzi tnącej, aby uzyskać równe cięcie. Wyrzuć taśmę, która została odcięta przez ostrze.

dyspenser do taśmy

  • Sprawdź naprężenie taśmy w dyspenserze: użyj urządzenia na testowej powierzchni, np. kawałku tektury. Upewnij się, że taśma odwija się płynnie i prawidłowo przykleja się do powierzchni.

  • Zbyt słabe naprężenie taśmy? Dokręć nakrętkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby zwiększyć napięcie taśmy. Nakrętka znajduje się na dyspenserze wewnątrz rolki z taśmą i pozwala regulować jej napięcie. Jeśli naprężenie jest zbyt luźne, taśma może nie owinąć się wystarczająco ciasno wokół opakowania i odkleić się podczas transportu.

dyspenser do taśmy

  • Zbyt mocne naprężenie taśmy? Poluzuj nakrętkę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby zmniejszyć napięcie taśmy. Jeśli musisz użyć naprawdę dużo siły, aby rozwinąć taśmę, może to być spowodowane zbyt mocnym napięciem taśmy w dyspenserze. Dokręcaj lub luzuj nakrętkę tak długo, aż będziesz mógł płynnie rozwijać taśmę bez użycia nadmiernej siły.

dyspenser do taśmy

 Sprawdź ofertę dyspenserów dostępnych w sklepie ironpack.pl: kliknij tutaj!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl